Průzkumy — Median
Agentura Median zveřejňuje průzkumy od roku 2012 a dosud jich zveřejnila 94; poslední pochází ze 31. srpna 2026.
Strany
| Agentura | Preference (%) | Datum |
|---|---|---|
| ANO | 34,0% | 2026-08-31 |
| STAN | 12,0% | 2026-08-31 |
| ODS | 11,0% | 2026-08-31 |
| SPD | 9,0% | 2026-08-31 |
| Pirati | 7,5% | 2026-08-31 |
| Motoriste | 4,5% | 2026-08-31 |
| KSCM | 4,5% | 2026-08-31 |
| TOP09 | 4,0% | 2026-08-31 |
| KDU-CSL | 3,5% | 2026-08-31 |
| NaseCesko | 2,5% | 2026-08-31 |
Koalice
| Agentura | Preference (%) | Datum |
|---|---|---|
| Vládní koalice | 47,5% | 2026-08-31 |
| Demokratická opozice | 38,0% | 2026-08-31 |
| SPOLU | 18,5% | 2026-08-31 |
| Piráti a Starostové | 19,5% | 2026-08-31 |
| Blok Stačilo! | 4,5% | 2026-08-31 |
Přesnost v minulých volbách
Průměrná odchylka 2,7 procentního bodu ve 3 volbách.
Systematické nadhodnocování a podhodnocování, podle stran
Průměrný rozdíl se znaménkem mezi posledním průzkumem této agentury a výsledkem. Kladná hodnota znamená, že strana byla uváděna výše, než nakonec získala.
| Strana | Průměrný rozdíl | Volby |
|---|---|---|
| Sociální demokracie | +5,0 procentního bodu | 1 |
| SPOLU | -4,6 procentního bodu | 2 |
| ANO 2011 | -3,9 procentního bodu | 3 |
| Piráti a Starostové | +3,8 procentního bodu | 1 |
| Úsvit přímé demokracie | -2,9 procentního bodu | 1 |
| Svoboda a přímá demokracie | +2,9 procentního bodu | 2 |
| Stačilo! | +2,7 procentního bodu | 1 |
| Motoristé sobě | -2,3 procentního bodu | 1 |
| Starostové a nezávislí | -1,2 procentního bodu | 1 |
| Komunistická strana Čech a Moravy | +1,1 procentního bodu | 1 |
| Česká pirátská strana | +1,0 procentního bodu | 1 |
| TOP 09 | +1,0 procentního bodu | 1 |
| Přísaha | +0,9 procentního bodu | 1 |
| Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová | -0,8 procentního bodu | 1 |
| Občanská demokratická strana | +0,3 procentního bodu | 1 |
Podle voleb
| Volby | Poslední průzkum | Dní předem | Hodnocené strany | Rozdíl |
|---|---|---|---|---|
| Volby do PSP 2025 | 2025-09-25 | 9 | 8 | 2,5 procentního bodu |
| Volby do PSP 2021 | 2021-09-29 | 10 | 4 | 3,3 procentního bodu |
| Volby do PSP 2013 | 2013-10-19 | 7 | 7 | 2,4 procentního bodu |
Jak se to měří: pro každé minulé volby bereme poslední průzkum každé agentury z 30 dnů před dnem voleb a porovnáváme jej stranu po straně s výsledkem. Číslo je průměrný absolutní rozdíl u stran, které se vyskytují v obou. Počítají se jen strany, které agentura sama uvedla. Pozdní posun nálad není totéž co chyba průzkumu. V této zemi zákon zakazuje zveřejňování průzkumů v 3 dnech před volbami, takže poslední průzkum, který lze porovnat s výsledkem, je vždy starší.
Poslední aktualizace
- vsechnypruzkumy.bsky.social #Průzkum Median: RŮST ⬆️ 1,5 bodu: SPD 9,0% ⬆️ 1,0 bodu: KSCM 4,5%,TOP09 4,0% POKLES ⬇️ 3,0 bodu: STAN 12,0% ⬇️ 1,0 bodu: ODS 11,0%,NaseCesko 2,5% ⬇️ 0,5 bodu: Pirati 7,5% https://www.vsechnypruzkumy.cz/agentura/median?utm_source=bluesky&utm_medium=social&utm_campaign=cz&utm_content=cz-292 zobrazit příspěvek
- vsechnypruzkumy.bsky.social #Průzkum Median (oproti předchozímu průzkumu): RŮST ⬆️ 2,5 bodu: STAN 15,0% ⬆️ 1,0 bodu: Pirati 8,0%,SPD 7,5% POKLES ⬇️ 1,0 bodu: ODS 12,0% ⬇️ 0,5 bodu: Motoriste 4,5%,KSCM 3,5%,NaseCesko 3,5% BEZE ZMĚNY ➡️ ANO 34,0%,KDU-CSL 3,5%,TOP09 3,0% https://www.vsechnypruzkumy.cz zobrazit příspěvek