Průzkumy — NMS
Agentura NMS zveřejňuje průzkumy od roku 2024 a dosud jich zveřejnila 20; poslední pochází ze 2. září 2026.
Strany
| Agentura | Preference (%) | Datum |
|---|---|---|
| ANO | 31,0% | 2026-09-02 |
| STAN | 18,1% | 2026-09-02 |
| ODS | 12,2% | 2026-09-02 |
| Pirati | 8,9% | 2026-09-02 |
| SPD | 7,4% | 2026-09-02 |
| Motoriste | 4,4% | 2026-09-02 |
| KDU-CSL | 3,2% | 2026-09-02 |
| TOP09 | 2,8% | 2026-09-02 |
| NaseCesko | 2,8% | 2026-09-02 |
| KSCM | 1,6% | 2026-09-02 |
| PRO | 1,5% | 2026-09-02 |
| Zeleni | 1,2% | 2026-09-02 |
| Svobodni | 1,2% | 2026-09-02 |
| SOCDEM | 0,9% | 2026-09-02 |
| Prisaha | 0,9% | 2026-09-02 |
| Trikolora | 0,3% | 2026-09-02 |
Koalice
| Agentura | Preference (%) | Datum |
|---|---|---|
| Vládní koalice | 42,8% | 2026-09-02 |
| Demokratická opozice | 46,4% | 2026-09-02 |
| SPOLU | 18,2% | 2026-09-02 |
| Piráti a Starostové | 27,0% | 2026-09-02 |
| Blok Stačilo! | 2,5% | 2026-09-02 |
Přesnost v minulých volbách
Zatím je vyhodnoceno příliš málo voleb na průměr: 1 z 3. Jednotlivé volby jsou níže.
Podle voleb
| Volby | Poslední průzkum | Dní předem | Hodnocené strany | Rozdíl |
|---|---|---|---|---|
| Volby do PSP 2025 | 2025-09-28 | 6 | 8 | 2,7 procentního bodu |
Jak se to měří: pro každé minulé volby bereme poslední průzkum každé agentury z 30 dnů před dnem voleb a porovnáváme jej stranu po straně s výsledkem. Číslo je průměrný absolutní rozdíl u stran, které se vyskytují v obou. Počítají se jen strany, které agentura sama uvedla. Pozdní posun nálad není totéž co chyba průzkumu. V této zemi zákon zakazuje zveřejňování průzkumů v 3 dnech před volbami, takže poslední průzkum, který lze porovnat s výsledkem, je vždy starší.
Poslední aktualizace
- vsechnypruzkumy.bsky.social #Průzkum NMS: RŮST ⬆️ 3,3 bodu: STAN 18,1% ⬆️ 1,5 bodu: Pirati 8,9% ⬆️ 0,6 bodu: KDU-CSL 3,0% POKLES ⬇️ 1,7 bodu: ODS 12,2% ⬇️ 1,4 bodu: Motoriste 4,4% ⬇️ 0,9 bodu: NaseCesko 3,0% ⬇️ 0,6 bodu: ANO 31,0% ⬇️ 0,1 bodu: SPD 7,4% BEZE ZMĚNY ➡️ TOP09 3,0% https://www.vsechnypruzkumy.cz zobrazit příspěvek