Průzkumy — STEM
Agentura STEM zveřejňuje průzkumy od roku 2001 a dosud jich zveřejnila 159; poslední pochází z 1. října 2026.
Strany
| Agentura | Preference (%) | Datum |
|---|---|---|
| ANO | 31,3% | 2026-10-01 |
| STAN | 16,6% | 2026-10-01 |
| ODS | 11,3% | 2026-10-01 |
| SPD | 7,5% | 2026-10-01 |
| Pirati | 7,2% | 2026-10-01 |
| Motoriste | 4,6% | 2026-10-01 |
| TOP09 | 3,7% | 2026-10-01 |
| KDU-CSL | 2,5% | 2026-10-01 |
| Zeleni | 2,1% | 2026-10-01 |
| NaseCesko | 1,9% | 2026-10-01 |
| PRO | 1,8% | 2026-10-01 |
| KSCM | 1,8% | 2026-10-01 |
| Stacilo | 1,5% | 2026-10-01 |
| Svobodni | 1,3% | 2026-10-01 |
| SOCDEM | 1,3% | 2026-10-01 |
Koalice
| Agentura | Preference (%) | Datum |
|---|---|---|
| Vládní koalice | 43,4% | 2026-10-01 |
| Demokratická opozice | 43,4% | 2026-10-01 |
| SPOLU | 17,5% | 2026-10-01 |
| Piráti a Starostové | 23,8% | 2026-10-01 |
| Blok Stačilo! | 3,1% | 2026-10-01 |
Přesnost v minulých volbách
Průměrná odchylka 2,4 procentního bodu ve 3 volbách.
Systematické nadhodnocování a podhodnocování, podle stran
Průměrný rozdíl se znaménkem mezi posledním průzkumem této agentury a výsledkem. Kladná hodnota znamená, že strana byla uváděna výše, než nakonec získala.
| Strana | Průměrný rozdíl | Volby |
|---|---|---|
| Sociální demokracie | +5,4 procentního bodu | 1 |
| SPOLU | -4,6 procentního bodu | 2 |
| Svoboda a přímá demokracie | +4,2 procentního bodu | 2 |
| ANO 2011 | -2,5 procentního bodu | 3 |
| Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová | -2,3 procentního bodu | 1 |
| Přísaha | +2,1 procentního bodu | 1 |
| Piráti a Starostové | +1,8 procentního bodu | 1 |
| Komunistická strana Čech a Moravy | -1,6 procentního bodu | 1 |
| Stačilo! | +1,2 procentního bodu | 1 |
| Česká pirátská strana | +1,1 procentního bodu | 1 |
| Úsvit přímé demokracie | -1,0 procentního bodu | 1 |
| Motoristé sobě | -0,9 procentního bodu | 1 |
| Občanská demokratická strana | +0,9 procentního bodu | 1 |
| TOP 09 | -0,5 procentního bodu | 1 |
| Starostové a nezávislí | +0,5 procentního bodu | 1 |
Podle voleb
| Volby | Poslední průzkum | Dní předem | Hodnocené strany | Rozdíl |
|---|---|---|---|---|
| Volby do PSP 2025 | 2025-09-26 | 8 | 8 | 2,4 procentního bodu |
| Volby do PSP 2021 | 2021-09-30 | 9 | 4 | 2,8 procentního bodu |
| Volby do PSP 2013 | 2013-10-18 | 8 | 7 | 2,0 procentního bodu |
Jak se to měří: pro každé minulé volby bereme poslední průzkum každé agentury z 30 dnů před dnem voleb a porovnáváme jej stranu po straně s výsledkem. Číslo je průměrný absolutní rozdíl u stran, které se vyskytují v obou. Počítají se jen strany, které agentura sama uvedla. Pozdní posun nálad není totéž co chyba průzkumu. V této zemi zákon zakazuje zveřejňování průzkumů v 3 dnech před volbami, takže poslední průzkum, který lze porovnat s výsledkem, je vždy starší.
Poslední aktualizace
- vsechnypruzkumy.cz #Průzkum STEM: ⬆️ 1,8 bodu: STAN 16,6% ⬆️ 0,7 bodu: Zeleni 2,1%,PRO 1,8% ⬆️ 0,4 bodu: TOP09 3,7% ⬇️ 1,5 bodu: ODS 11,3% ⬇️ 0,5 bodu: NaseCesko 1,9% ⬇️ 0,3 bodu: Motoriste 4,6% … https://www.vsechnypruzkumy.cz/agentura/stem?utm_source=bluesky&utm_medium=social&utm_campaign=cz&utm_content=cz-401 zobrazit příspěvek
- vsechnypruzkumy.bsky.social #Průzkum STEM: ⬆️ 1,3 bodu: STAN 14,8% ⬆️ 0,7 bodu: KSCM 2,1% ⬆️ 0,4 bodu: Stacilo 1,5% ⬆️ 0,2 bodu: KDU-CSL 2,6% ⬇️ 1,1 bodu: ANO 31,1% ⬇️ 0,8 bodu: NaseCesko 2,4% ⬇️ 0,4 bodu: Motoriste 4,9%,Zeleni 1,4% ⬇️ 0,3 bodu: SPD 7,6%,Pirati 7,3% ⬇️ 0,2 bodu: ODS 12,8% … https://www.vsechnypruzkumy.cz zobrazit příspěvek